Historia rodziny Harasimowicza jest cząstką historii naszego kraju. Jego dziadek walczył w Leginach, na koniu zdobył pierwszy medal olimpijski dla Polski. Jego mama przyszła na świat prawie sto lat temu i przeżyła wszystkie epizody przypisane pokoleniu Kolumbów. Harasimowicz zagląda do pamiętników dziadka i zapisków matki. Czerpie z rodzinnych anegdot, poznaje gorące romanse, a dzięki wycinkom z ówczesnej prasy przywołuje świat, w którym równolegle toczy się wielka historia i życie zwykłych ludzi.
Saga czyli filiżanka, której nie ma to niezwykły portret rodziny i niejednokrotnie zabawna opowieść, w której obraz dawnej wielonarodowej Polski ukazuje się przed oczami czytelnika i na moment odżywa. . Z wielką pasją odkrywa świat, którego już nie ma, ale dzięki książce zaistniał i stał się teraźniejszy.
Saga czyli filiżanka, której nie ma dostępna jest w naszej bibliotece szkolnej. Książka posiada odręczną dedykację autora dla uczniów naszej szkoły.
Zapraszamy do czytania
Cezary Harasimowicz
Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej studiował historię sztuki w londyńskim Courtland Institute of Art i polonistykę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1980 ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Polskim we Wrocławiu, na scenie którego przez kolejne 4 lata występował. Grał w filmach. Absolwent Zaocznego Wyższego Zawodowego Studium Scenariuszowego łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Autor scenariuszy do filmów, m.in. 300 mil do nieba (Nagroda Europejskiej Akademii Filmowej), Bandyta (Hartley-Merill International Screenwriting Award), Ekstradycja 3, Kochankowie z Marony, Wróżby kumaka, Ja wam pokażę!, Zamiana, Żyć nie umierać.
Ma na swoim koncie powieści Nieoczekiwana zmiana płci, Święty chaos, Victoria, Miejsce odosobnienia, Znaleźć, naprawić, wykończyć. Jego dramat Dziesięć pięter zajął I miejsce w konkursie ogłoszonym przez TVP.