Mamy przyjemność poinformować, że w dniu dzisiejszym dyrektor naszej szkoły pan mgr Janusz Kitajgrodzki podpisał Umowę Patronacką z Akademią Nauk Stosowanych z siedzibą w Pile.
W imieniu Rektora ANS gościła w naszych progach pani doktor Kamila Sadaj-Owczarek kierowniczka Katedry Ratownictwa Medycznego.
Dzięki tej umowie, uczniowie klas medycznych VII LO będą mogli uczestniczyć w niezwykłych lekcjach anatomii człowieka (Wirtualna Lekcja Anatomii) oraz warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dobra energia, życzliwość i fachowe podejście kadry Uczelni będą dużym wsparciem dla pogłębiania wiedzy i umiejętności naszych maturzystów.
Cieszymy się z nawiązania tej współpracy.

Materiały dla Rodziców z przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie:

- Program nauczania.

- Poradnik.

- Prezentacje i konspekty lekcji.

 

W dniach 17-21 października obchodzimy Tydzień Mediacji i Międzynarodowy Dzień Mediacji. W trakcie warsztatów, wykładów i innych działań informacyjno-edukacyjnych dowiemy się jak budować przyjazne relacje i rozwiązywać konflikty, także poprzez mediację. Szczegółowy program znajdziecie w zakładce Centrum Mediacji "Siódemka", na FB szkoły oraz tablicach i plakatach w szkole.

STYPENDIA
Rozpoczął się nabór wniosków stypendialnych:
1. Stypendium dla najbardziej pracowitych i utalentowanych uczniów kujawsko-pomorskich szkół.
2. Stypendium Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego na rok szkolny 2022/2023.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na plakatach, stronie internetowej szkoły  lub bezpośrednio u pedagoga/psychologa.
Dokumenty do pobrania:
 

 

 

6-10 września 2022 grupa uczniów z 3C i 3D (Róża, Sandra, Lena, Zuza, Emilia, Karolina i Oliwier) wyjechała do Madrytu i Salamanki pod opieką p. profesor Magdaleny Szulc i Hanny Arent, żeby poznawać kulturę Hiszpanii. Było wiele zabytków, historia, koncerty, tradycyjne potrawy, Uniwersytet w Salamance, dużo dobrej energii i nowych doświadczeń. Uczestnicy na pewno nie zapomną wieczoru przed Pałacem Królewskim, churros z czekoladą, krewetek, metra w Madrycie, umówionych spotkań pod katedrą w Salamance, poszukiwania żaby, muzyki na Plaza Mayor i ulubionych sklepów z pamiątkami. Ważna była też radość z tego, że wyjątkowo jest poznawać świat i spędzać czas wśród osób, z którymi dobrze się czujemy.

 

W zakładce Ubezpieczenie dostępne są linki umożliwiające zawarcie ubezpieczenia ucznia/dziecka na terenie szkoły. W czasie zebrań z Rodzicami opowiedziano się za wariantem z sumą ubezpieczenia na 30.000 zł i składką 55 zł. Osoby zainteresowane mogą zawierać umowę indywidualnie - korzystając z linku Zawarcie umowy na stronie szkoły.

W zakładce - Egzaminy zewnętrzne pojawiły się uaktualnione informacje dotyczące terminów, zasad i przebiegu egzaminu maturalnego 2023. Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z dostępnymi informacjami.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w dniu 1 września 2022 do sali gimnastycznej:

- godzina 9:00 - nauczyciele i uczniowie klas I i II VII Liceum Ogólnokształcącego.

- godzina 10:00 - nauczyciele i uczniowie klas III i IV VII Liceum Ogólnokształcącego.

Po inauguracji roku szkolnego, w salach lekcyjnych odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

 

 

Wręczenie świadectw maturalnych odbędzie się dnia 5 lipca 2022r. o godzinie 9.00 Zapraszamy.
Wychowawcy klas III oraz Dyrektor Szkoły.

Dnia 9 maja 2022  uczniowie naszej szkoły – Zespół Bevur ( Roksana Guździoł i Błażej Skrabuła z kl. IIc, a takżeWiktoria Górska z kl. II d) oraz Tamara Wesołowska (kl. III d) i Stefan Opaliński ( kl. III a),  biorący udział w projekcie „ Les Nuits du monde”,  mieli okazję wystąpić na Soirée GADIF organizowanym w Warszawie. Było to wieczór upamiętniający przejęcie przewodnictwa Szwajcarii w Grupie Ambasad, Delegacji i Instytucji Francuskich. Uczniowie wykonali utwory z festiwalu „ Les Nuits du Monde” . Mieli również okazję wystąpić na scenie w towarzystwie gwiazdy muzyki szwajcarskiej – duo „TeyQ”.

W dniach 16 – 21 maja 2022 mieliśmy okazję gościć uczniów i nauczycieli z Portugalii, Włoch i Turcji w ramach projektu „Cross borders with English”.

Chętni uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przyjęcia pod swój dach gości - uczniów z zagranicy. Natomiast, uczestnicząc w lekcjach, goście  mogli zapoznać  uczniów naszej szkoły ze swoimi krajami, językami, kulturami i zwyczajami. W zamian my pokazaliśmy im Bydgoszcz ( Wyspę Młyńską, stare miasto, Operę), Toruń (Żywe Muzeum Piernika, ul. Szeroką, dom Mikołaja Kopernika), Malbork ( zamek krzyżacki) i Gdańsk ( Stare Miasto, Długi Targ, Muzeum Bursztynu). Nasi goście mogli spróbować polskiej kuchni i gościnności.

„Było cudownie!” „ Mamy niezapomniane wrażenia!” „ Zawarliśmy liczne przyjaźnie i chcemy mieć ze sobą kontakt!” – takimi słowami nasi goście i uczniowie zaangażowani w projekt określali wydarzenie.

Uroczyste pożegnanie i wręczenie certyfikatów potwierdzających udział w projekcie odbyło się w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

 

Drodzy Uczniowie! Przypominamy, że jeśli posiadacie Bydgoską Kartę Rodzina 3+, możecie złożyć wniosek o wypożyczenie kompletu podręczników na rok szkolny 2022/2023. Aby skorzystać z tego programu należy:

1. wypełnić wniosek przez rodzica lub pełnoletniego ucznia,

2. do wniosku należy dołączyć: - listę podręczników, o użytecznie których wnioskuje rodzic/uczeń (bez ćwiczeń i kart pracy, szkoła ich nie zapewnia),

- kserokopię ważnej Bydgoskiej Karty Rodzinnej Wniosek należy służyć w bibliotece lub sekretariacie szkoły.

Wypożyczenie podręczników w ramach programu BYDGOSKA RODZINA 3+ nie obejmuje uczniów korzystających z programu rządowego „Wyprawka szkolna” oraz ogólnopolskiej „Karty Dużej Rodziny”.

Podręczniki będą wypożyczane uczniom w bibliotece szkolnej, po podpisaniu przez rodzica umowy o ich użyczenie.

Dokument do pobrania: Wniosek o wypożyczenie podręczników - Rodzina 3+ 

W czwartek 19 maja uczniowie klasy 2b i 1b uczestniczyli w spektaklu ,,Gorączka sobotniej nocy" w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Jak na klasy przyrodnicze przystało, nie zabrakło zajęć terenowych. Pod czujnym okiem ornitologa poznawaliśmy po dźwiękach ptaki rezerwatu ,,Ptasi raj" na Wyspie Sobieszewskiej, ochronę czynną i bierną oraz zwyczaje godowe skrzydlatych kręgowców. Trójmiasto przywitało nas piękną aurą. Dzień był pełen wrażeń. Wieczorem zawitaliśmy do Teatru na musical. To był udany wyjazd. Czekamy na więcej...