Z przyjemnością informujemy, że prace związane z tworzeniem i zagospodarowaniem nowego pomieszczenia, w którym mieści się biblioteka szkolna zostały zakończone. Obecnie biblioteka to przestronne pomieszczenie, w którym oprócz nowych regałów z widocznymi na nich książkami znajduje się: kącik wypoczynku z kanapami, miejsce wyciszenia z fotelem, stoliki do prac zespołowych, indywidualne miejsca pracy z książką, stanowiska komputerowe. Zapraszamy do korzystania z nowego, przyjaznego uczniowi miejsca!

 

 

6 grudnia 2024 roku, w wyjątkowej scenerii Sali Sesyjnej bydgoskiego Ratusza, odbył się finał XXI edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wybranych Krajach Anglojęzycznych, organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy, pana Rafała Bruskiego.

Długoletnia tradycja konkursu podkreśla jego istotną rolę w edukacji młodzieży, rozwijając ich zainteresowanie kulturą, historią i geografią krajów anglojęzycznych. To wydarzenie od ponad dwóch dekad przyciąga uczniów z bydgoskich szkół, motywując ich do poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności językowych.

Praktyczny wymiar konkursu objawił się w finałowym etapie ustnym, do którego zakwalifikowało się dziesięcioro uczniów wyłonionych na podstawie wcześniejszych eliminacji szkolnych i międzyszkolnych. Finaliści zaprezentowali starannie przygotowane prezentacje, które poruszały różnorodne tematy, takie jak amerykańscy prezydenci, Winston Churchill, brytyjska rodzina królewska czy zwierzęta Australii.

Szczególne wyróżnienie przyznano Indze Birkholz (SP 17 Bydgoszcz) za wyjątkową prezentację na temat króla Henryka VIII. Jej wystąpienie zachwyciło komisję konkursową oryginalnym podejściem i bogactwem przedstawionych informacji.

Laureaci XXI edycji konkursu:

🏆 I miejsce – Igor Grzędzicki (SP 60)

🥈 II miejsce – Filip Zarzyka (SP 65)

🥉 III miejsce – Kajetan Draganek (SP 30)

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom, życząc dalszych sukcesów w odkrywaniu fascynującego świata krajów anglojęzycznych!

 

W dniach 20-22 listopada 2024 roku Bydgoszcz gościła młodych historyków z całej Polski na I Ogólnopolskiej Młodzieżowej Konferencji Historycznej „Ktoś tutaj był…”. To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane przez Międzyszkolne Laboratorium Humanistyczne przy VII i VIII Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, przyciągnęło uwagę zarówno uczniów, jak i ekspertów.

Temat konferencji skupiał się na niezwykle ważkim aspekcie naszej historii – wpływie mniejszości narodowych na rozwój lokalnych społeczności. Młodzi badacze zgłębiali zagadnienia związane z wkładam różnych kultur w budowanie bogatej mozaiki naszego kraju.

Uczestnicy konferencji, reprezentujący szkoły z Kalisza, Radomia, Włocławka, Zgierza i Warszawy, zaprezentowali wyniki swoich badań, które były owocem wielu miesięcy pracy. Ich prezentacje poruszały serca i umysły, skłaniając do refleksji nad znaczeniem różnorodności kulturowej w naszym społeczeństwie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Grażyna Dziedzic oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. Swoje wsparcie konferencji udzielili również: Wydział Historyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Delegatura IPN w Bydgoszczy, Młyny Rothera oraz Kino Jeremi.

Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości oraz dyskusji na temat ważnych kwestii związanych z historią i dziedzictwem kulturowym. Młodzi historycy mieli również możliwość uczestniczenia w warsztatach i wycieczkach po Bydgoszczy.

Sukces konferencji to przede wszystkim zasługa młodych badaczy, którzy z pasją i zaangażowaniem podjęli się trudnego zadania. To również dowód na to, że młodzi ludzie są zainteresowani historią i chcą aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu świadomości historycznej.

Organizatorzy konferencji są niezwykle dumni z osiągniętego sukcesu. To wydarzenie pokazało, że młodzi ludzie mają wiele do powiedzenia i są gotowi podejmować wyzwania.

I Ogólnopolska Młodzieżowa Konferencja Historyczna „Ktoś tutaj był…” to nie tylko podsumowanie dotychczasowych badań, ale także inspiracja do dalszych działań. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa stanie się tradycją i przyczyni się do rozwoju zainteresowania historią wśród młodych ludzi.

DRZWI OTWARTE W CENTRUM MEDIACJI „ SIÓDEMKA”

17 PAŹDZIERNIKA 2024 ROKU

Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Centrum Mediacji „ Siódemka” ( II piętro) w czwartek 17 października podczas przerw o godz.8.45, 9.40,10.35,11.30,12.25.

Czekają na Was mediatorzy rówieśniczy:

Nikola, Judyta, Martyna, Marysia, Lena, Agata, Mateusz i Paweł.

Przyjdź i zobacz😊

                                                                                                                                  Organizatorzy CM7

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI

17 PAŹDZIERNIKA 2024 ROKU

Centrum Mediacji „ Siódemka” zaprasza do obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji. Przygotowaliśmy dla Was następujące  warsztaty: „Zrozumieć konflikt”, „Konflikt od środka”, „Oblicza mediacji” oraz grę „Zgoda buduje”. Warsztaty realizowane będą przez mediatorów CM7: mgr Małgorzatę Schmiegel, uczniów klasy 3c - Judytę Oleszczyk, Nikolę Krzewińską, Mateusza Lutkowskiego, klasy 3e - Marię Puchowską oraz Pana Mateusza Gierczaka -  mediatora z Kancelarii Mediacyjnej w Poznaniu i Pana Miłosza Chruściel - mediatora, tutora rozwoju i wykładowcę Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.  Szczegółowy harmonogram znajdziecie na tablicach informacyjnych.

                                                                                                                                                                                            Organizatorzy CM7

Bratysława przywitała nas mgłą, która stopniowo odsłaniała przed nami: Zamek Bratysławski, którego sylwetka z czterema wieżami kojarzy się z przewróconym stołem, most, na szczycie którego

znajduje się restauracja UFO, Katedrę Św. Marcina z historią węgierskiej monarchii oraz barokową Aptekę Salvator z ogromnym marmurowym biurkiem podtrzymywanym przez sześć lwów, zabytkową kasą fiskalną i ogromnym gazowym żyrandolem. Gdy mgła całkowicie opadła i słońce ociepliło nasze twarze, ukazał nam się rynek główny pełen kawiarni, restauracji i budynków przyciągających wzrok ciekawą architekturą.
Nie uszedł również naszej uwadze Čumil – mosiężny posąg człowieka wynurzającego się z kanału, obserwującego świat z poziomu ulicy.

Kolejnym etapem naszej wędrówki był Rzym. „Wieczne Miasto” z przebogatą historią i ogromną ilością zabytków.

W dniach 22, 23 oraz 26 sierpnia 2024 roku, w związku z prowadzonymi pracami przez firmę ENEA kontakt ze szkołą (telefoniczny, poczta elektroniczna) nie będzie możliwy.

W zakładce Dla Rodziców opublikowano standardy ochrony dzieci obowiązujące w VII Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. 

Kliknij w link 

Uczniów klas pierwszych prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi poniżej listami podręczników.
Uczniowie klas starszych znajdą swoje listy po zalogowaniu się do e-dziennika.

Klasa 1A 

Klasa 1B

W związku z koniecznością przygotowania nowych legitymacji szkolnych, prosimy o przesłanie na poniżej podobne adresy e-mail zapisanego w formie elektronicznej zdjęcia ucznia.
Plik ze zdjęciem należy podpisać imieniem i nazwiskiem  i dodać symbol klasy (A lub B).

klasa A (matematyczno-informatyczna)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

klasa B (medialno - prawna)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zdjęcia do e-legitymacji w postaci elektronicznej (wymagania techniczne):

  • format zdjęć: JPG lub PNG
  • rozmiar w pixelach: minimum 480 x 640
  • rozmiar pliku: do 8 MB