W dniach 6-12.03.2022 grupa naszych uczniów wraz z profesor Hanną Arent oraz profesor Magdaleną Szulc, udała się do miejscowości Tarent ( Taranto) w południowych Włoszech w ramach projektu „CROSS BORDERS WITH ENGLISH”. Dzięki programowi Erasmus +, nasi uczniowie mogli poznać inną kulturę, zwiedzić ciekawe miejsca, posmakować kuchni włoskiej, udoskonalić swoją znajomość języka angielskiego oraz spotkać wspaniałych ludzi mieszkając w rodzinach włoskich i uczestnicząc w zajęciach wspólnie z uczniami z Portugalii, Włoch oraz Turcji.

  

Wyjazd bardzo mi się podobał. Można było sprawdzić swój poziom języka angielskiego a przede wszystkim poznać miejsce w którym byliśmy czyli Taranto, można było poznać jego kulturę, historię która wywodzi się jeszcze z czasów Rzymian, można było spróbować lokalnej kuchni którą jest naprawdę pyszna a najważniejszym jest to że poznaliśmy masę cudownych ludzi - ludzi którzy przyjęli nas bardzo ciepło i miło.

Wyjazd uważam udany pod każdym względem i mam nadzieję że będzie ich więcej.

Olivier R., kl. IIc

 

Wyjazd na Erasmusa był pełen różnych przygód i ciekawych nowych doświadczeń.

Poznaliśmy inną kulturę, która nas za razem urzekła i zadziwiła. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, ich wyjątkowość. Wyjazd ten będzie niezapomniany a zdjęcia do których będziemy wracać będą przywoływały nam te cudowne wspomnienia. 

Klaudia G., kl. II c

 

Projekt Erasmus dał mi możliwość poznania ludzi z innych krajów, zaznajomienia się z różnymi kulturami oraz rozwijania mojego języka angielskiego. Bardzo podobało mi się nastawienie uczniów z zagranicy i ich otwartość. Pomimo mnóstwa wylanych łez podczas pożegnania, jestem bardzo wdzięczna za możliwość udziału w takim projekcie - zdobyłam nowych przyjaciół i super wspomnienia z wyjazdu! 

Aleksandra K., III a

 

Wyjazd do Taranto okazał się czymś więcej niż tylko zwiedzaniem lub lekcjami w tamtejszej szkole. Byliśmy w stanie wyrazić się za pomocą prezentacji oraz prowadzenia zajęć, a także każdy z nas mógł sprawdzić swoje umiejętności językowe z naszymi hostami oraz innymi grupami biorącymi udział w tym projekcie. Kontakty i znajomości nie kończyły się na rodzinie goszczącej, ponieważ dużo czasu spędzaliśmy razem w większym gronie osób dobrze się bawiąc i rozmawiając o tym jak nasze światy są znacząco odmienne. Osobiście uważam, że był to jeden z lepszych spotkań z kulturą oraz wyjazdów na jakim kiedykolwiek byłem. Dodatkowo był to też mój pierwszy lot samolotem, więc to również wywarło na mnie wielkie wrażenie.

Dorian K., III a