W dniach 16 – 21 maja 2022 mieliśmy okazję gościć uczniów i nauczycieli z Portugalii, Włoch i Turcji w ramach projektu „Cross borders with English”.

Chętni uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przyjęcia pod swój dach gości - uczniów z zagranicy. Natomiast, uczestnicząc w lekcjach, goście  mogli zapoznać  uczniów naszej szkoły ze swoimi krajami, językami, kulturami i zwyczajami. W zamian my pokazaliśmy im Bydgoszcz ( Wyspę Młyńską, stare miasto, Operę), Toruń (Żywe Muzeum Piernika, ul. Szeroką, dom Mikołaja Kopernika), Malbork ( zamek krzyżacki) i Gdańsk ( Stare Miasto, Długi Targ, Muzeum Bursztynu). Nasi goście mogli spróbować polskiej kuchni i gościnności.

„Było cudownie!” „ Mamy niezapomniane wrażenia!” „ Zawarliśmy liczne przyjaźnie i chcemy mieć ze sobą kontakt!” – takimi słowami nasi goście i uczniowie zaangażowani w projekt określali wydarzenie.

Uroczyste pożegnanie i wręczenie certyfikatów potwierdzających udział w projekcie odbyło się w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.