W dniach 7-13.02.2022 grupa naszych uczennic wraz z profesor Hanną Arent oraz profesor Magdaleną Szulc, udała się do miejscowości Akhisar w Turcji w ramach projektu „CROSS BORDERS WITH ENGLISH”. Dzięki programowi Erasmus +, nasze uczennice mogły poznać inną kulturę, zwiedzić ciekawe miejsca, posmakować kuchni tureckiej, udoskonalić swoją znajomość języka angielskiego oraz spotkać wspaniałych ludzi mieszkając w rodzinach tureckich i uczestnicząc w zajęciach wspólnie z uczniami z Portugalii, Włoch oraz Turcji.

 

Poniżej kilka zdjęć z wyjazdu oraz opinie kilku uczestniczek projektu.

Wyjazd na Erasmusa do Turcji był dla mnie jednym z najbardziej wartościowych doświadczeń w moim życiu. Jestem wdzięczna, że mogłam mieć tak bliski kontakt z inną kulturą,  jest to bardzo ciekawe doświadczenie. Trafiłam na ciepłą i gościnną host rodzinę, z którą będę mieć na zawsze dobre wspomnienia.
Ada kl. 2D

Wyjazd do Turcji wspominam bardzo dobrze. Ludzie byli bardzo mili i gościnni, pilnowali nas na każdym kroku, by nic nam się nie stało.

Jestem pod wrażeniem, że Turcy są tak bardzo otwarci. Chętnie udałabym się tam ponownie.

Agata N. 2D

Wyjazd na Erasmusa do Turcji był bardzo ciekawym doświadczeniem, ponieważ nigdy nie brałam udziału w tego typu projekcie. Po mimo wyczerpującej podróży i dość późnej pory dotarcia na umówione spotkanie z naszymi host rodzinami ciężko będzie zapomnieć ten wyjazd. Spędzałyśmy z rodziną poranki i wieczory, a nasze host siostry towarzyszyły nam w codziennych zajęciach i wycieczkach. Podczas wizyty w Turcji mieliśmy okazję skosztować regionalnych potraw i deserów, które były bardzo dobre i było ich naprawdę bardzo dużo. To była prawdziwa przygoda pojechać tam i spróbować tych wszystkich dań i słodyczy. Dzięki projektowi poznałam wiele cudownych osób, zobaczyłam wiele ciekawych miejsc, spróbowałam nowych smaków, ale najbardziej podobało mi się ciepło i otwartość ludzi, u których mieszkałyśmy i nie tylko bo naprawdę wszyscy byli dla nas bardzo mili i gościnni. Pożegnanie nie obyło się bez łez i po naszym wyjeździe każdy wrócił do swojego normalnego życia.
W Turcji zdziwiło mnie picie czarnej herbaty w ok. 100ml szklance, do praktycznie każdego posiłku. Jednak najbardziej w Turkach zdziwiła mnie ich otwartość oraz chęć poznawania nowych osób, czy to w szkole, czy na ulicy, czy w sklepie ludzie pytali nas skąd jesteśmy, podchodzili do nas i pytali o Polskę.
Dziękuję naszym opiekunką, pani Hannie Arent i pani Magdalenie Szulc, za to, że mogłam brać udział w tak cudownym wydarzeniu jakim jest Erasmus+.

Ola 2C

 Cały wyjazd do Turcji okazał się moim zdaniem wielkim sukcesem.

Pomimo różnic w kulturze, języku i zwyczajach dało się porozmawiać z osobami goszczącymi i ich rodzinami bez większych problemów. Atmosfera była świetna i mam nadzieję, że może uda mi się kiedyś jeszcze wziąć udział w takim projekcie.

Agata 2C