6 listopada 2021 klasa 3h o profilu medialno - prawnym spotkała się z panem Dawidem Gralikiem - absolwentem naszej szkoły, a dzisiaj doktorantem UAM w Poznaniu. Uczniowie wysłuchali wykładu dotyczącego epoki napoleońskiej. Wystąpienie było połączone z efektowną prezentacją multimedialną. 

Bardzo dziękujemy za to spotkanie i już nie możemy doczekać się kolejnego.

 

6 listopada 2021 klasy medialno - prawne gościły w Pałacu Młodzieży. Prowadzący DKF Niespodzianka, dr Dominik Wierski, zaprosił nas do wspólnego obejrzenia filmu "Mistrz".

Przed projekcją dr Wierski wprowadził nas w tematykę filmu, a po niej mogliśmy porozmawiać o pierwszych wrażeniach i emocjach, które wywołał ten film; zastanowić się nad wartością filmu fabularnego jako źródła historycznego i zadać pytania, które pojawiły się po jego obejrzeniu.
 
 
Serdecznie zapraszamy uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu Konkursu Wiedzy o Wybranych Krajach Anglojęzycznych do zmierzenia się z testem konkursowym w czwartek 04.11.2021 o godzinie 14:00 w budynku VII Liceum Ogólnokształcącego im J. Kusocińskiego w Bydgoszczy.
Przypominamy o konieczności przyniesienia ze sobą załączników konkursowych w wersji papierowej.
 
Życzymy powodzenia!

Za nami pierwszy dzień Tygodnia Historyka. 

Dzisiaj klasy 2d i 3d uczestniczyły w spotkaniu  z Panią dr Anettą Głowacką - Penczyńską z bydgoskiego UKW, która opowiedziała im o procesach czarownic w czasach nowożytnych.

Klasy pierwsze spotkały się natomiast z Panem dr. Konradem Papuzińskim, który przybliżył im sylwetkę patrona naszej szkoły.

Jutro kolejna odsłona naszych spotkań z historią.