9 stycznia w klubie uczniowskim naszej szkoły odbyło się przekazanie środków w kwocie 11908,00 zebranych ze sprzedaży nagranej przez naszych Uczniów i Absolwentów płyty świątecznej "Na całej połaci śpiew 2" niewidomej pani Dorocie. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy pomóc, a płytę polecamy każdemu :D

Trzy bestsellerowe książki księdza Jana Kaczkowskiego, który był inspiracją dla milionów ludzi. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę. Ludzie pokochali go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru i determinację w walce ze śmiertelną chorobą. Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówił, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział wybudował hospicjum w Pucku. Oto spuścizna księdza Jana.

Za nami czas podsumowań I semestru. Wśród naszych uczniów są tacy, którzy nie opuścili żadnego dnia w szkole. To Patrycja Najdowska i Miłosz Borowicz z klasy 1b!

Gratulujemy!!!

Uczennice klasy 3 d: Julia Bruska, Nina Peplińska, Michalina Sikorska oraz klasy 2b - Daria Ryznar wzięły udział w miejskim konkursie recytatorskim "Jeszcze w zielone gramy". Recytowały wiersze Wojciecha Młynarskiego.  Rywalizowały z uczniami najlepszych bydgoskich liceów i szkół, zajmując :

I miejsce - Nina Peplińska (foto)
III miejsce - Julia Bruska


Gratulacje!

Gratulujemy naszym dwóm zespołom gimnazjalistów z klasy 3ag Adzie, Ali, Szymonowi oraz Kubie, Tomkowi i Krzysztofowi zajęcia I i II miejsca w międzyszkolnym konkursie z języka niemieckiego "ES WEIHNACHTET", który odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych.

\

We wtorek  12 grudnia zorganizowaliśmy  koncert  piosenki  świątecznej. W wydarzeniu brali udział uczniowie  klas I. W mikołajowych  czapkach  odśpiewaliśmy  największe świąteczne przeboje w różnych językach, np:  "Jest taki dzień", "Jingle  bells",  "Stille Nacht", "Feliz  Navidad", "Douce Nuit ", dzięki którym mogliśmy poczuć magię świąt Bożego Narodzenia.

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły włączyli się do światowej akcji pisania listów z Amnesty International. Dziękujemy każdemu, komu życie innych ludzi nie jest obojętne. Dzięukjemy za wrażliwość na niesprawiedliwość i nieprzyglądanie się złu z bezpiecznej odległości.

Dnia 5 grudnia 2017 r. odbyła się w naszej szkole VI edycja Międzyszkolnego Turnieju Układów Choreograficznych Tańcz z "Siódemką". Był to projekt współfinansowany w ramach grantu oświatowego i zorganizowany dzięki wsparciu Rady Osiedla "Leśne".

Turniej uświetnili swoimi występami podopieczni pani Beaty Julii Przyborskiej i pana Ireneusa Przyborskiego - młodzi gimnastycy fitnessu ze Szkoły Podstawowej w Białych Błotach, tancerze ze Szkoły Tańca Divine Dance Centre wraz z instruktorką panią Kają Sobieraj, tancerze ze Szkoły Tańca "Bohema" oraz dziewczęta z klasy 1ci 1a.

W klasyfikacji generalnej formacji tanecznych:

Kochani! Bardzo Wam dziękujemy za okazaną pomoc i każdy dar przekazany w ramach akcji Motomikołaje 2017! Jesteście wspaniali! Cieszymy się, że mogliśmy na Was liczyć!

28 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy zostały wręczone dyplomy potwierdzające przyznanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Bartosz znalazł się wśród 232 osób nagrodzonych w naszym regionie. Stypendyści premiera muszą w poprzednim roku szkolnym uzyskać świadectwo z paskiem i mieć najwyższą średnią w szkole. To wyróżnienie zawdzięczają swojemu talentowi i ciężkiej pracy. Stypendium ma służyć rozwojowi uczniów i pomagać w realizacji marzeń.

II Konkurs Wiedzy o Krajach  Anglojęzycznych

Lista   finalistów

 

L.P.

Imię i nazwisko

Szkoła

1.

Martyna  Rutka

Bydgoskie Gimnazjum Klasyczne

2.

Jakub  Lisiak

Gimnazjum nr 17

3.

Aleksandra Tokarz

Gimnazjum nr 17

4.

Alicja  Bajzert

Gimnazjum nr 48

5.

Bartłomiej Ławicki

Bydgoskie Gimnazjum Klasyczne

6.

Aleksandra  Wilk

Gimnazjum nr 23

7.

Wojciech  Grzybowski

Gimnazjum nr 48

8.

Wiktor Wojciekiewicz

Gimnazjum nr 46

9.

Agata  Frąc

Gimnazjum nr 51

10.

Szymon  Czajkowski

Gimnazjum nr 51

 

Zapraszamy  na  etap  finałowy  do  Sali Sesyjnej  Urzędu  Miasta  (ul. Jezuicka),  dnia  7.12.2017.  o  godz. 9.00. Przypominamy, że prezentacje będą odbywać się co 15 min. Kolejność  przedstawiania prezentacji  od 10 do 1 miejsca. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród o godz. 12.30 również w Sali Sesyjnej.

Organizatorzy

W roku 2003 pod kierownictwem Elżbiety Guzman rozpoczął swoją działalność Chór Szkolny „Septyma”. Początkowo był to zespół o głosach mieszanych, ale obecnie śpiewają w nim same dziewczyny zarówno z liceum, jak i z gimnazjum. Występy zespołu uatrakcyjniają wszystkie szkolne imprezy, tym bardziej, że w jego repertuarze znajdują się nie tylko utwory klasyczne, ale także rozrywkowe (Hakuna MatataSiyahamba). Chór jest też zapraszany na uroczystości okolicznościowe w całej Bydgoszczy, m.in. przez Wydział Promocji Miasta Bydgoszczy, Kuratorium. W roku 2009 chór zdobył wyróżnienie w regionalnym konkursie Ogólnopolskiego Programu "Śpiewająca Polska", a rokrocznie wyśpiewuje nagrody w regionalnym Konkursie Zespołów Wokalnych i Chórów Amatorskich "Wokalis". Poza piękną prezencją na scenie zespół cechuje doskonała atmosfera, co podkreślają „śpiewający absolwenci”.

W piątek 9 listopada, uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych, wraz z opiekunami m.in. Panią M. Rudolf-Bednarek i Panią J. Majchrzak-Perlik., postanowili udać się do Trójmiasta. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody przeszli się plażą, wysłuchali przygotowanych informacji przyrodniczych i podziwiali piękno wybrzeża niedaleko klifu Orłowo. Najważniejszym punktem wieczoru był musical "Notre Dame De Paris" w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Uczniowie byli zachwyceni obejrzanym spektaklem. Zrobił on na nich ogromne wrażenie i na pewno pozostanie w ich pamięci.

8 listopada uczestniczyliśmy  w  wieczorze autorskim  z księdzem Krzysztofem Ołdakowskim jezuitą, redaktorem naczelnym Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia. Do zakonu wstąpił w 1980 roku, a siedem lat później  przyjął święcenia kapłańskie. W 1989 r. tworzył radiową Redakcję Programów Katolickich i stanął na jej czele. W latach 1997-2003 pełnił funkcję redaktora naczelnego Redakcji Programów Katolickich TVP. Wielokrotnie relacjonował uroczystości watykańskie z udziałem Ojca Świętego Jana Pawła II oraz jego pielgrzymki i spotkania na całym świecie. Był rektorem Jezuickiego Kolegium Teologicznego BOBOLANUM, redaktorem naczelnym Przeglądu Powszechnego, a także prezesem Stowarzyszenia Komunikacji Społecznej SIGNIS POLSKA. Jako autor książki Media pod lupą podczas spotkania opowiedział w barwny sposób o kulisach pracy dziennikarza.

Spotkanie  zbiegło się z wydaniem nowej książki, której jest współautorem  Rok ważnych pytań. Książka zawiera 52 pytania, które warto postawić i na które warto odpowiadać.

  • Czy można kochać innych, nie kochając siebie?
  • Jakie są granice tolerancji?
  • Sprawiedliwość czy miłosierdzie?
  • Kiedy przyjemność staje się pułapką?

Są one z gatunku tych, które ciągle powracają.

Oba tytuły będą dostępne w bibliotece szkolnej. Zapraszamy do czytania i udziału w kolejnych spotkaniach autorskich.