Serdecznie zapraszamy nowych Siódemkowiczów na obóz integracyjny. Zabierzemy Was do Łapina na Kaszubach. W programie naszego wyjazdu znajdziecie m.in. zajęcia integracyjne,  grę terenową, ognisko i zajęcia z nami. W cenę obozu wliczone zostały: przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie, opieka instruktorów.

Mamy nadzieję, że będziemy się dobrze bawić. Poznamy się i stworzymy zespoły, które wspólnie pokonają góry!

Do zobaczenia we wrześniu :)

Wasi Wychowawcy

kl. 1a - Zbigniew Dyło

kl. 1b - Monika Rudolf - Bednarek

kl. 1c - Iwona Załęcka

kl. 1d - Aneta Plewa

Kwiaciarnia Akcji z pompą gorąco dziękuje klasom, które kupiły u nas kwiaty na zakończenie roku. Serdeczne podziękowania dla p. Marleny Romaniuk za artystyczną wizję i niepowtarzalny kształt bukietów. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali swoje umiejętności i przedmioty na licytację, a także wszystkim licytującym. Przypominamy, że woda Selenka dostępna w szkole, została przekazana przez producenta na Akcję z pompą i każde wrzucone 2 zł w całości dokładamy do pompy insulinowej dla Natalii .Dzięki wszystkim wspierającym zebraliśmy AŻ 7 387,99 zł !!! "Siódemko" jesteś wielka!

Klasy I i II VII Liceum Ogólnkoształcącego zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w piątek 22 czerwca o godz. 9:00.

W poniedziałek 18 czerwca  w MCK odbyła się  I Gala Szkolnych Liderów Aktywności Społecznej " KOSTKA 2018".
Kostka składa się z: 
K jak kreatywność
O jak otwartość
S jak samorządność
T jak tolerancja
K jak kooperacja
A jak aktywność
W kategorii kooperacja wśród uczniów szkół średnich I miejsce zajęła Adrianna Nowicka z klasy 2 d.
Gratulujemy!

Pompujemy coraz mocniej! W Akcji z pompą dzięki Waszemu wsparciu zebraliśmy już ponad 1300 zł, a największe atrakcje szykują się jutro. Zapraszamy na salę gimnastyczną na godz. 9.
Czekają :
- lekcje gry na instrumentach
- jazdy i rejsy ( statek, UAZ, Harley Davidson)
- książki
- podręczniki
- trening personalny 
- trening wioślarski
- intrygujące przedmioty i rękodzieło artystyczne
- słodycze i słodkości
- malowanie koszulek i karykatur
- płyty z muzyką i filmami. 
I dodatkowe atrakcje od 2c i 2d. Nie może Ciebie zabraknąć

 
Kochani!
Potrzebujemy Waszej pomocy!
Zbieramy na pompę insulinową dla Natalii Draczyńskiej z 1b, żeby nie musiała kłuć się 8 razy dziennie, mogła przesypiać noce i uczestniczyć w naszym szkolnym życiu, tak jak do tej pory. Natalia jest członkiem samorządu uczniowskiego, osobą niezwykle życzliwą, pogodną i zawsze zaangażowaną w działalność charytatywną. Teraz ona potrzebuje pomocy- pompa insulinowa, której używała, popsuła się i nie można jej naprawić. Nowa w promocji kosztuje 14 ooo zł, dlatego chcemy pomóc w uzbieraniu tej kwoty. W najbliższych dniach zapraszamy na ciasto, pyszne koktajle i orzeźwiające napoje. Oferujemy też zdobienie paznokci, w we wtorek Wielki Kiermasz, a na nim do kupienia:
- sesja zdjęciowa w aucie lub gabinecie Pana Dyrektora
- słodkie pyszności i lemoniady
- przedmioty, o jakich nawet nie śniliście
- trening wioślarski w RTW Bydgostia
- lekcje gry na skrzypcach, pianinie
- karpatka i brownie z dodatkami
- babeczki truskawowo- borówkowe
- rejs statkiem dla klasy
- karykatury
i wiele innych atrakcji.
 
Jeśli macie pomysły, co jeszcze od nauczycieli chcecie licytować, prosimy zgłaszać propozycje do 1b i Aleksandry Szmelter, zobaczymy, co da się zrobić:)
 
Dnia 19 maja odbył się 35 międzyszkolny rajd pieszy w ramach cyklu „Piechotą do lata”. Pogoda od samego rana bardzo nam sprzyjała. Niebo było czyste, świeciło słońce i powiewał delikatny wiatr. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Lutowie. Znajduje się tam ścisły rezerwat przyrody Lutowo położony w obrębie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Nazwa została zaczerpnięta od nazwy regionu Krajna, czyli najbardziej wysuniętej na zachód części województwa kujawsko-pomorskiego. Idąc przez las mieliśmy okazję zobaczyć ciekawe gatunki roślin (np. Wełnianka) jak i również fragmenty lasu pierwotnego, które nie zostały w żaden sposób zmodyfikowane przez człowieka. Idąc trasą licząca 15 kilometrów w kierunku Witkowa, gdzie czekał na nas autokar, podziwialiśmy piękne widoki krajobrazu polodowcowego. Park Krajeński jest najmniej przekształconym przez człowieka fragmentem Pojezierza Krajeńskiego , uprzemysłowienie jest tam bardzo niskie co powoduje, że ten teren wyróżnia się spośród innych wybitnym i nietuzinkowym pięknem. Naszym przewodnikiem był nauczyciel geografii pan Grzegorz Deptuła. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na uczestnictwo w kolejnych rajdach.
 
Katarzyna Śniegocka, 2B

4 VI 2018 z Uniwersytetu Gdańskiego do Bydgoszczy wrócił z laurami zespół Delta z Siódemki. Nasi uczniowie z klas 1a i 2a zajęli I miejsce Ogólnopolskim Konkursie Młody Lean Lider oraz wyróżnienie od firmy Kiel Polska Sp. z o.o. W ramach nagrody uczniowie wraz z opiekunem zostali zaproszeni przez LeanQ Team Sp. z o.o. na prestiżową konferencję managerów, która odbędzie się w dniach 19-20 X 2018 w Trójmieście.

Uczniowie wykazali się oni ogromną kreatywnością, tworząc grę planszową oraz wymyślając układ Haka Dance, ale także umiejętnością obserwacji i skrupulatnością przy przedstawianiu prezentacji na temat wizyt w przedsiębiorstwie. Konkurs trwał od października 2017. Zasady filozofii Kazein, czyli zasady ciągłego doskonalenia produkcji, były motywem przewodnim Konkursu.

Serdecznie dziękujemy MWiK Sp. z o.o. w Bydgoszczy za wsparcie oraz Pani Iwonie Paliwodzie i Panu Dariuszowi Szulcowi za przekazaną wiedzę i ciepłe przyjęcie grupy w przedsiębiorstwie  Belma AS sp. z o.o.

Gratulujemy grupie i niech Delta będzie z Wami!

 

„ Żyj, nie ulegaj, walcz…!”-  dwunasta edycja projektu profilaktycznego objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy za nami. Uroczysta gala odbyła się 24 maja w auli Copernicanum, a konkurs muzyczny i koncert profilaktyczny 22 maja w sali widowiskowej w Fordonie. Organizatorem projektu jest VII Liceum Ogólnokształcące, im. Janusza Kusocińskiego w Bydgoszczy przy pomocy Straży Miejskiej w Bydgoszczy, Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. Patronat medialny nad projektem objęli TVB, Radio Eska, Radio OMG, Gazeta Pomorska i portal internetowy 24.pl. Na forum profilaktyki ogłoszono wyniki i wręczono nagrody, po części oficjalnej uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Jaki/Jaka Jestem?- O budowaniu poczucia własnej wartości, „Warsztaty rozciągania mózgu" „Jak budować dobre relacje, czyli o radzeniu sobie z nieporozumieniami, konfliktami", „Jaką drogę obrać w życiu?”. We wszystkich kategoriach konkursowych nagrodzono 52 osoby, nagrody otrzymali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Cel główny projektu to zwrócenie uwagi młodzieży na różnorodne formy spędzania czasu wolnego bez alkoholu, narkotyków i dopalaczy oraz wskazanie na możliwości rozwoju własnej aktywności w czasie wolnym. U podstawy konkursu „Żyj, nie ulegaj, walcz…!” leży bazowanie na talentach młodych ludzi, poszukiwanie odpowiedzi o sens i jakość życia, poprzez różne formy wyrazu artystycznego, czyli kategoria fotograficzna, plastyczna, literacka, filmowa i muzyczna. Zachęciliśmy młodzież, aby zmierzyła się z przesłaniem, ideą projektu.

Nagrody ufundowali: Firma Logon, Firma Pentel, Rada Osiedla Leśne, Straż Miejska, Firma EMBUD-DACH, PPHU KAMWER.

Wszystkim uczestnikom, opiekunom dziękujemy za udział. Zapraszamy na kolejną edycję konkursu „Żyj, nie ulegaj, walcz…!”

25 maja 2018 roku, w auli Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych  im. Artura Rubinsteina, odbyła się gala wręczenia nagród wyróżnionym i zwycięzcom Konkursu Matematycznego Liga Zadaniowa. Głównymi organizatorami Konkursu są: Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Urząd Miasta Torunia Wydział Edukacji oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W Konkursie tym wzięli udział uczniowie klas szóstych i siódmych szkół podstawowych oraz drugich klas gimnazjalnych.Uczniowie przez cały rok szkolny zmagali się z zadaniami matematycznymi na czterech konkursowych spotkaniach. Najlepsi pojechali na finał do Torunia.

Ogromne gratulacje należą się uczniom klasy drugiej naszego gimnazjum: Juliuszowi Tomaszewskiemu i Marcinowi Olterowi, którzy dzielnie rozwiązywali konkursowe zadania. Juliusz wywalczył 3 miejsce, a Marcin został wyróżniony. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 19.05 w Muzeum Diecezjalnym  we Włocławku  odbył się finał IV edycji Festiwalu Historycznego  „Tradycja i Pamięć” pod hasłem „Drogi do niepodległości”. Naszą szkołę reprezentował uczeń z klasy II d Paweł Zukierski. Zakres tematyczny konkursu obejmował okres historii Polski od XVIII do XX wieku. Paweł wywalczył tytuł laureata i w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Strasburga. Gościem festiwalu był Tomasz Jamróz-Piłsudski, krewny Adama Piłsudskiego, brata Marszałka, współzałożyciel GRH 1 Pułku 1 Brygady Legionów Polskich.  

 

W dniu 28.05.2018 r. w Sali Sesyjnej UMB odbyła się gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych". Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw młodzieży, wrażliwych na potrzeby innych oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu.  Dwie uczennice naszej szkoły Natalia Nowicka i Wiktoria Ziętak z klasy II d znalazły się w gronie laureatów kategorii Ósemka. Natalia Nowicka będzie reprezentować Bydgoszcz w finale ogólnopolskim.

30 maja przy Wyższej Szkole Bankowej odbył się Festiwal kultur, w którym udział wzięło wiele bydgoskich szkół. Nasza szkołę reprezentowali  przedstawiciele klasy 1 d . Barwnie i radośnie uczniowie zaprezentowali kulturę amerykańską poprzez charakterystyczne  stylizacje.  Przygotowane stanowisko przyciągało zwiedzających ciekawymi ulotkami i pysznym jedzeniem, które przygotowały Wasze koleżanki. Charakterystyczne cheeseburgery i coca-cola niezmiennie cieszyły się największym powodzeniem.