Dnia 9 maja 2022  uczniowie naszej szkoły – Zespół Bevur ( Roksana Guździoł i Błażej Skrabuła z kl. IIc, a takżeWiktoria Górska z kl. II d) oraz Tamara Wesołowska (kl. III d) i Stefan Opaliński ( kl. III a),  biorący udział w projekcie „ Les Nuits du monde”,  mieli okazję wystąpić na Soirée GADIF organizowanym w Warszawie. Było to wieczór upamiętniający przejęcie przewodnictwa Szwajcarii w Grupie Ambasad, Delegacji i Instytucji Francuskich. Uczniowie wykonali utwory z festiwalu „ Les Nuits du Monde” . Mieli również okazję wystąpić na scenie w towarzystwie gwiazdy muzyki szwajcarskiej – duo „TeyQ”.

W dniach 16 – 21 maja 2022 mieliśmy okazję gościć uczniów i nauczycieli z Portugalii, Włoch i Turcji w ramach projektu „Cross borders with English”.

Chętni uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przyjęcia pod swój dach gości - uczniów z zagranicy. Natomiast, uczestnicząc w lekcjach, goście  mogli zapoznać  uczniów naszej szkoły ze swoimi krajami, językami, kulturami i zwyczajami. W zamian my pokazaliśmy im Bydgoszcz ( Wyspę Młyńską, stare miasto, Operę), Toruń (Żywe Muzeum Piernika, ul. Szeroką, dom Mikołaja Kopernika), Malbork ( zamek krzyżacki) i Gdańsk ( Stare Miasto, Długi Targ, Muzeum Bursztynu). Nasi goście mogli spróbować polskiej kuchni i gościnności.

„Było cudownie!” „ Mamy niezapomniane wrażenia!” „ Zawarliśmy liczne przyjaźnie i chcemy mieć ze sobą kontakt!” – takimi słowami nasi goście i uczniowie zaangażowani w projekt określali wydarzenie.

Uroczyste pożegnanie i wręczenie certyfikatów potwierdzających udział w projekcie odbyło się w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

W czwartek 19 maja uczniowie klasy 2b i 1b uczestniczyli w spektaklu ,,Gorączka sobotniej nocy" w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Jak na klasy przyrodnicze przystało, nie zabrakło zajęć terenowych. Pod czujnym okiem ornitologa poznawaliśmy po dźwiękach ptaki rezerwatu ,,Ptasi raj" na Wyspie Sobieszewskiej, ochronę czynną i bierną oraz zwyczaje godowe skrzydlatych kręgowców. Trójmiasto przywitało nas piękną aurą. Dzień był pełen wrażeń. Wieczorem zawitaliśmy do Teatru na musical. To był udany wyjazd. Czekamy na więcej...

 

Drodzy Uczniowie! Przypominamy, że jeśli posiadacie Bydgoską Kartę Rodzina 3+, możecie złożyć wniosek o wypożyczenie kompletu podręczników na rok szkolny 2022/2023. Aby skorzystać z tego programu należy:

1. wypełnić wniosek przez rodzica lub pełnoletniego ucznia,

2. do wniosku należy dołączyć: - listę podręczników, o użytecznie których wnioskuje rodzic/uczeń (bez ćwiczeń i kart pracy, szkoła ich nie zapewnia),

- kserokopię ważnej Bydgoskiej Karty Rodzinnej Wniosek należy służyć w bibliotece lub sekretariacie szkoły.

Wypożyczenie podręczników w ramach programu BYDGOSKA RODZINA 3+ nie obejmuje uczniów korzystających z programu rządowego „Wyprawka szkolna” oraz ogólnopolskiej „Karty Dużej Rodziny”.

Podręczniki będą wypożyczane uczniom w bibliotece szkolnej, po podpisaniu przez rodzica umowy o ich użyczenie.

Dokument do pobrania: Wniosek o wypożyczenie podręczników - Rodzina 3+ 

W piątek 20 maja klasa 1b rozpoczęła dzień zajęciami biologicznymi w Parku im. Witosa. Poznawaliśmy walory przyrodnicze i kulturowe oraz historię miejsca. Wyszukaliśmy pomników przyrody i obserwowaliśmy owady. Po pracy w terenie powędrowaliśmy na Konferencje w Pałacu Młodzieży „Zdolni znad Brdy", gdzie przyjrzeliśmy się pierwotniakom, komórce i poznaliśmy najnowsze osiągnięcia biotechnologii - organy na chipach i ich praktyczne wykorzystanie przy produkcji leków. Pełni wrażeń rozpoczęliśmy weekend.😀😀