Geocaching, który polega na szukaniu skrytek za pomocą urządzenia GPS, ma w Polsce coraz więcej pasjonatów. Świadczy o tym również coraz wyższy poziom zmagań wśród uczestników naszej bydgoskiej imprezy. Zawodnicy podczas Trialu 2017 bez trudu znajdowali ukryte kesze ale też radzili sobie z wymagającymi zadaniami i pytaniami z szeroko pojętego survivalu.  Punkty przyznawane były za odnalezienie każdej z 11 skrytek i udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytania, a  na to wszystko tylko  80 minut.  

Organizatorem już trzeciej edycji zmagań była: Lokalna Grupa Działania „Klub 479” założona przez trzech nauczycieli geografii z bydgoskich liceów: Krzysztofa Chabasińskiego z IV LO, Grzegorza Deptułę z VII LO i Arkadiusza Szulca z IX LO.

Priorytetem dla autorów i organizatorów: „eXtremeGeocaching Trial 2017” było przede wszystkim propagowanie aktywnej turystyki, weryfikacja praktycznych umiejętności wśród uczestników  w terenie i promocja geocachingu wśród młodzieży.

W duchu turystycznej rywalizacji najlepiej poradzili sobie uczniowie LO Towarzystwa Salezjańskiego.  Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentacje III LO i XI LO.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a zmagania zakończyły się wspólnym ogniskiem.

Wsparcia w organizacji „eXtremeGeocaching Trial 2017” udzieliły: LPKiW oraz Urząd Miasta Bydgoszczy w ramach Edukacji Regionalnej, zapisanej w Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020.

Organizatorzy gry terenowej Lokalna Grupa Działania „Klub 479” dziękuje wszystkim za udział i zaprasza na kolejną edycję. W kwietniu 2018 roku w zmaganiach wezmą udział tym razem szkoły gimnazjalne.