Uwaga, nazwiska Laureatów podane są w alfabetycznej kolejności, a nie zgodnie z przyznanymi miejscami.

KATEGORIA FOTOGRAFICZNA:

  1. Falleńczyk Zuzanna – Bursa nr 2
  2. Grzybowski Wojciech – Gimnazjum nr 48
  3. Załoga Julia – IV LO
  4. Zawadzka Justyna – XV LO
  5. Zbrojewski Eryk – ZS Mechanicznych nr 1

Po trzech testach wiedzy etapu szkolnego konkursu, a następnie po teście finałowym 10.05.18 r. , gdzie obowiązywała wiedza i umiejętności z genetyki w zakresie rozszerzonym

MELANIA TUBISZ, uczennica klasy 1C

  ZDOBYŁA TYTUŁ LAUREATA

W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE BIOLOGICZNYM DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

„ZMAGANIA Z GENETYKĄ”!!!

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Dnia 28.04.2018 r. w Toruniu odbyły się eliminacje do IV edycji Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć” pod hasłem „Drogi do niepodległości”. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy II d: Michalina Kubiczek, Adam Marszański i Paweł Zukierski. Uczniowie  wykazali się dużą wiedzą historyczną. Adam zajął 5 miejsce, Malwina 6 miejsce natomiast Paweł 3 miejsce i zakwalifikował się do etapu finałowego, który odbędzie się 19 maja we Włocławku.

Wszystkim gratulujemy, a za Pawła trzymamy kciuki!

W dniach 23-26 kwietnia odbyła się wycieczka klasy 2g w malownicze Karkonosze. Wyprawa była poświęcona przyrodniczo-historycznym urokom tej części Sudetów. Zakwaterowanie miało miejsce w ośrodku "Dąbrówka" niedaleko centrum Karpacza. Pierwszego dnia po przyjeździe uczniowie dokonali pamiętnego wyczynu jakim było zdobycie najwyższego szczytu owych gór- Śnieżki. Wagę tego osiągnięcia potęgował fakt, że udało się to pierwszej i ostatniej klasie naszego gimnazjum. Po tym męczącym dniu nastał równie ciekawy jak i wymagający, w którym uczestnicy zaliczyli kolejne atrakcje Karkonoskiego Parku Narodowego. Były to dwa wodospady oraz Zamek Chojnik, który leży w eksklawie wcześniej wspomnianego Parku. Na ostatni dzień w drodze powrotnej było przewidziane zwiedzanie Kościoła Pokoju w Świdnicy oraz muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.
Mimo, że uczniowie wraz z opiekunami przeszli wiele kilometrów, przez co nabawili sie odcisków, to dzięki wspaniałym widokom i wspólnej integracji wszyscy spędzili miło czas.

Aleksandra Siernicka i Jagoda Kowalska 2G

W dniu 26 kwietnia 2018 roku odbyła się XI edycja ogólnopolskich zawodów "Wojna Robotów miniSUMO", zorganizowanych przez Uniwersytet Technologiczno - Przemysłowy w Bydgoszczy. Wśród 84 drużyn znalazła się reprezentacja VII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy w składzie: Marta Frymark, Magdalena Kloska i Kamil Wierzbicki (klasa 1A). Drużynie VII Liceum udało się wygrać robotem MakówaFM :) 3 potyczki, w tym 1 pełen pojedynek z robotami konkurentów. Zdobyte doświadczenie powinno zaowocować w następnym spotkaniu za rok. Serdecznie dziękujemy Panu dr Jarosławowi Frymarkowi za okazaną pomoc w pracach nad udoskonalaniem robota i gorący doping w czasie zawodów.

opiekun Krzysztof Kutyła