27 maja uczniowie Siódemki wraz z organizatorami - nauczycielami języka angielskiego: panią mgr Żanetą Kobylarek i panią mgr Małgorzatą Skąpińską-Stypa ponownie wyruszyli w niesamowitą podróż do stolicy świata! Przygotowania do wyjazdu trwały cały rok szkolny. Tak jak rok temu, zaplanowano zwiedzanie słynnych obiektów Nowego Jorku, poznanie kultury USA i doskonalenie języka angielskiego. Tegoroczna wycieczka trwała 8 dni.

Wszyscy byli zachwyceni podziwiając z bliska Statuę Wolności, spacerując na Times Square, przemierzając Broadway, fotografując panoramę Manhattanu z Mostu Brooklyńskiego oraz oglądając Nowy Jork z Empire State Building. Dotarliśmy również do słynnych muzeów (Metropolitan, Guggenheim, Muzeum Historii Naturalnej), do urokliwych dzielnic Manhattanu (Soho, Chinatown, Little Italy), do Dzielnicy Finansowej z osławioną Wall Street, nieopodal której stoi pomnik Nowojorskiego Byka. Najbardziej wzruszająca była wizyta w Muzeum Pamięci 9/11, gdzie, przybliżono historię ataków na World Trade Center z 11 września 2001r. Chcąc poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy Wielkiego Jabłka udaliśmy się do Central Parku, gdzie leżąc na trawniku i podziwiając piękno przyrody na tle drapaczy chmur skosztowaliśmy odpoczynku w stylu prawdziwych Nowojorczyków. Codzienne podróże metrem po Manhattanie, Brookly’nie i Queen’sie sprawiły, że odległość pomiędzy zwiedzanymi obiektami wydawała się krótsza niż w rzeczywistości, a spacery pomiędzy alejami i przecznicami ukazywały urok miasta.

            Uczestnicy wycieczki uważają, że  Nowy Jork to miejsce niezwykłe, a tamtejsi mieszkańcy to wyjątkowi, życzliwi i zawsze uśmiechnięci ludzie. Wycieczka do Nowego Jorku była niezapomnianym przeżyciem!