1. TEMIDA, dla nauczyciela, który sprawiedliwie ocenia i w sytuacjach spornych jest bezstronny, nie kieruje się osobistymi sympatiami.
NOMINOWANI:
Grzegorz Deptuła, Dorota Rabiej, Małgorzata Wolff

2. HESTIA, dla nauczyciela, który sprawia, że uczniowie czują się przy nim bezpiecznie, mają do niego zaufanie i nie obawiają się zwierzyć mu ze swoich problemów. Dbający o dobra atmosferę w klasie.
NOMINOWANI:
Joanna Mazurek, Aneta Plewa, Anna Wolnik

3. ELPIS, dla nauczyciela, który potrafi pokazać uczniom, że zawsze jest nadzieja na lepszy dzień i podpowiedzieć co zrobić i w którym kierunku iść, by było im lepiej.
NOMINOWANI:
Dorota Gackowska, Joanna Mazurek, Magdalena Szulc

4. HEFAJSTOS, dla nauczyciela, który wykazuje się dużą pracowitością. Wymaga nie tylko od ucznia, ale także od siebie.
NOMINOWANI:
Zbigniew Dyło, Dorota Guziałek, Iwona Załęcka

5. DIONIZOS, dla nauczyciela, który zaraża radością, ma zdrowy dystans do siebie, potrafi zainicjować sytuacje, które mają znamiona dobrej zabawy.
NOMINOWANI:
Dorota Gackowska, Krzysztof Kutyła, Wojciech Siewaszewicz

6. HERMES, dla nauczyciela, który potrafi np. przygotować niezapomnianą wycieczkę lub imprezę. Jest duszą swoich przedsięwzięć. Potrafi przekonać do swoich pomysłów nawet najbardziej sceptycznych oponentów.
NOMINOWANI:
Grzegorz Deptuła, Krzysztof Kutyła, Aneta Plewa

7. POSEJDON, dla nauczyciela, który ma jasno określone wymagania i zasady. Sam ich przestrzega i wymaga tego od innych. Nie akceptuje lania wody i oszustwa. Jak Posejdon potrafi sprowadzić na klasę burzę, po której zawsze wychodzi słońce.
NOMINOWANI:
Dorota Guziałek, Dorota Rabiej, Małgorzata Toczyska

8. ATENA, dla nauczyciela, który zawsze kieruje się mądrością, chętnie dzieli się swoją wiedzą – nie tylko tą „podręcznikową”. Ma dużą wiedzę ogólną . Nie unika odpowiedzi na trudne pytania.
NOMINOWANI:
Grzegorz Deptuła, Dorota Rabiej, Małgorzata Wolff

9. AFRODYTA, dla nauczyciela, od którego bije wewnętrzne piękno okraszone urodą i schludnością. Spotkanie z takim nauczycielem przypomina bardziej wiosenny spacer niż lekcję.
NOMINOWANI:
Zbigniew Dyło, Elżbieta Guzman, Małgorzata Skąpińska - Stypa

10. MOMOS, dla nauczyciela znanego z ciętego języka, szybkiego i kąśliwego żartu. Błyskawicznie odpowiada na niewygodne pytania, prowokację lub banalną prośbę. Celnie formułuje odpowiedź i potrafi zgasić rozmówcę lub odebrać mu chęć do dalszej dyskusji.
NOMINOWANI:
Zbiniew Dyło, Dorota Rabiej, Małgorzata Toczyska

11. GAJA, dla nauczyciela, który jest cierpliwy, wybacza błędy, ale potrafi także skarcić, jeżeli uważa,
że to wyjdzie uczniom na zdrowie.
NOMINOWANI:
Aleksandra Erdmann, Aleksandra Kołecka, Katarzyna Muślewska, Anna Wolnik