Sam aktor, jako osoba spełniająca się w najróżniejszych rolach, odarty ze złudzeń artysta, intelektualista, biegle posługujący się językiem polskim, którego jest wielbicielem, robi wielkie wrażenie. Mogliśmy także posłuchać czytanych i recytowanych przez niego tekstów.

 Książka NIE i TAK Adam FERENCY w rozmowie z Mają Jaszewską dostępna jest w naszej bibliotece szkolnej. Książka posiada odręczną dedykację autorów dla uczniów naszej szkoły.

                                                                                                      Zapraszamy do czytania

 

 

 

 

Maja Jaszewska

Publicystka i dziennikarka.

Jej artykuły można naleźć w Tygodniku powszechnym, W drodze, Więzi, Zwierciadle, Przeglądzie Powszechnym, Polityce, wysokich obcasach, i innych. Jest autorką dwóch książek W co wierzę                          i Psychologia mitów greckich. Brała udział w pracach związanych z polskim wydaniem amerykańskiego bestsellera Hope Edelmana Córki, które zostały bez matki i książki Laurence’a Freemana OSB Od pierwszego wejrzenia.

 

Adam Ferency

Aktor filmowy teatralny i reżyser.

Absolwent warszawskiej PWST (1976), aktor warszawskich teatrów Na Woli , Współczesnego i Dramatycznego. Grał w spektaklach takich reżyserów jak Kazimierz Kutz, Tadeusz Łomnicki, Maciej Englert, Krzysztof Zalewski i innych. Można zobaczyć go w filmach Agnieszki Holland, Janusza Zaorskiego, Tomasza Zygadły, Jana Jakuba Kolskiego, Ryszarda Bugajski i wielu innych. Wykreował wiele postaci w Teatrze Telewizji. Został laureatem Lwów Gdańskich, Wielkiego Splendora i Złotego Mikrofonu za twórczość radiową.