Materiały do książki Łazarewicz zbierał trzy lata. Pisał półtora roku. Przejrzał ponad 150 tomów akt, odbył setki rozmów. Wiele osób, które dużo wiedziały i widziały nie chciały nic mówić. Efekt pracy okazał się piorunujący. Powstał jasny obraz wydarzeń, na które nakładały się zastraszanie, manipulacje i naciski ze strony służb bezpieczeństwa, tak charakterystyczne dla totalitaryzmu. 

Wysłuchaliśmy także ciekawych historii związanych z powstaniem książki Ja. Z Lechem Wałęsą rozmawiają Andrzej Bober, Cezary Łazarewicz. Autor opowiadał również o swojej najnowszej książce, która ukaże się w marcu o sprawie Gorgonowej. 86 lat temu historią zabójstwa Lusi Zarębianki żyła cała Polska. Łazarewicz próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy Rita Gordon zabiła naprawdę?  

 Książka Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka dostępna jest w naszej bibliotece szkolnej i jest lekturą obowiązkową dla wielbicieli reportażu i najnowszej historii.

                       Zapraszamy na następne spotkanie, które odbędzie się 26.02.2018 o godz. 18 z Cezarym Harasimowiczem – scenarzystą, aktorem, członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

                                                                Chętnych prosimy o kontakt z biblioteką szkolną.